Posiłki dla singla

Posiłki dla singla

Prowadzenie jednoosobowego gospodarstwa domowego nie jest sprawą łatwą. Każdy, kto miał okazję mieszkać sam dobrze wie, że nie jest to ekonomiczne. Dużo jedzenia się marnuje a za najmniejsze opakowania produktów w sklepach trzeba zwykle zapłacić drogo. Najgorzej z samotnym gotowaniem radzą sobie mężczyźni. Często w ogóle z niego rezygnują, kupują gotowe produkty ze sklepów do odgrzewania, korzystają z oferty pizza na dowóz albo zastanawiają się gdzie zamówić catering dietetyczny w olsztynie.

dla singielki

Posiłki dla singielek

Samotne kobiety gotują dużo częściej, nie zamawiają cateringu dietetycznego. Każdy jednak singiel, który liczy się z pieniędzmi musi się nieźle nagimnastykować żeby jadać zdrowo, smacznie i ekonomicznie. W jednoosobowym gotowaniu nie chodzi tylko o stratę pieniędzy, ale także czasu. Jednej osobie nie opłaca się na przykład gotować zupy czy drugiego dania na jeden raz. Jeśli już decyduje się coś takiego ugotować to powinna to być większa ilość na podzielenia na potem. Przykładowo kupujemy świeżą pierś kurczaka, przygotowujemy osiem kotletów w panierce, dwa smażymy od razu a resztę porcjami zamrażamy na obiady na przyszłość. Gdy gotujemy zupę to robimy potrójną porcję: jedna na dzisiaj, druga zostaje w garnku w lodówce na przykładowo za dwa dni a trzecia część idzie do zamrożenia.

Singiel, aby było szybko i niedrogo zajada się zwykle kanapkami. Ale przecież można robić inne szybkie przekąski: na śniadanie owsianka z malinami, na drugie danie miksowany koktajl z mano, na podwieczorek ryż na mleku z bananami. Inne dania, które można zrobić raz a potem jeść porcjami czy zabierać do pracy to na przykład racuchy, krokiety, bigos.

brak weny

Brak weny

Gdy brakuje nam weny od czasu do czasu możemy kupić sklepowe pierogi, paszteciki czy danie azjatyckie. Jako dobre przekąski zawsze doskonale sprawdzą się owoce czy inne przegryzki ze sklepu ze zdrową żywnością. Singiel bez względu na to czy gotuje tylko dla siebie czy nie powinien dbać o różnorodność, by jego organizm miał zapewnione wszystkie składniki odżywcze.